بازی آقای جک نسخه لندن (MR. JACK)

قیمت دفتری: 248,000 تومان
243,000 تومان
شما ذخیره کنید: 5,000 تومان (2%)
سوال بپرسید
قیمت امتیازی: امتیاز 243000
موجود
+
خرید فوری با یک کلیک
بازی آقای جک نسخه لندن - MR. JACK

بازی مستر جک یا آقای جک نسخه لندن یک بازی دونفره با تم کاراگاهی و استنتاجی هست، در این بازی یکی از این دو بازیکن، در نقش «جک قاتل» یا «جک قصّاب» که یکی از 8 کاراکتر موجود در صفحه‌ی بازی است- ظاهر می‌شود. این بازیکن باید تلاش کند از چنگ کارآگاه فرار کند (در طول 8 دور بازی، متّهم نشود). بازیکن دیگر، نقش یک کارآگاه خصوصی را ایفا می‌کند که باید «مستر جک» را گیر بیندازد ولی در طول بازی، فقط یک‌بار می‌تواند به یکی از کاراکترها اتّهام بزند...
بازیکنان، در هر دور، بر اساس قابلیت‌هایی که دارند، کاراکترها را حرکت داده و در «تاریکی» یا «روشنایی» می‌گذارند. در پایان هر دور، شاهدان اعلام می‌کنند که آیا «جک» در دیدرس هست یا نه! این، به کارآگاه امکان می‌دهد تا بفهمد کدام کاراکترها بی‌گناه هستند. هرچه بازی به جلو می‌رود، کارآگاه تلاش می‌کند تا مظنونین اضافی را حذف کند و «مستر جک» تلاش می‌کند از چنگ کارآگاه بگریزد! بینش، منطق و خونسردی، برای هر دو بازیکن ضروری است...

بازی مستر جک برگرفته از قاتل معروف و مخوف “جک قاتل” هست که در سال­‌های ۱۸۸۰ میلادی رعب و وحشت را در خیابان‌­های لندن حاکم کرده بود.

مستر جک یک بازی دو نفره است که در آن یک بازیکن نقش جک قاتل و دیگری نقش کارآگاه بازی را بر عهده می‌­گیرد. این دو نفر در رقابتی تنگانگ و نفس گیر سعی می‌­کنند تا چیرگی خود را در فرار از دست قانون و استعداد خویش در دستگیری قاتل، به نمایش بگذارند. بازی مستر جک از شما می­‌خواهد که با برنامه‌ریزی و پیش‌بینی حرکات حریف خود بتوانید بر علیه تاکتیک‌های او عمل کنید در حالی که او را روی انگشتِ کوچکتان بازی می‌­دهید.

بازی Mr. Jack در ژانر معمایی استنتاجی یکی از معدود بازی‌­هایی است که یادگیری آن راحت و مدت زمان تمام شدن هر دور بازی نسبتا کوتاه است. جک باید بتواند از محله وایت چپل که قربانیان خودش را در آنجا به قتل می‌­رساند، خارج شود و یا سعی کند تا مدت مشخص شده گیر نیوفتد و کارآگاه باید جک را دست بسته یا حتی پا بسته گیر بیاندازد. شما بازیکنان باید کاری کنید که نقشه رقیبتان نقش بر آب شود تا بتوانید به هدف خود برسید. یا می­‌توانید صرفا نقشه‌ای بریزید که مو لای درز آن نرود تا حریف خودش به دام بیوفتد. این بازی جذابیت‌های فراوانی علاوه بر روند داستانی خود دارد، از صفحه و طراحی لندن قدیم گرفته که به عمق و وسعت بازی افزوده تا شخصیت‌های منحصر به فرد آن. بازی به هر نقش اجازه می‌­دهد در هر دور، استراتژیِ مختلف، پیچیده ویا حتی ساده، برای گول زدن رقیب به کار ببرند که این موضوع تکرارپذیری بالای بازی را در پی دارد.محتویات بازی مسترجک نسخه لندن

۸ مهره شخصیت با ۸ رنگ متفاوت
۸ کارت شخصیت با پشت رنگ سبز
۸ کارت شخصیت با پشت رنگ قرمز
۱ صفحه بازی که منطقه وایت چپل را نشان می‌­دهد
۲ توکن پلیس
۲ توکن چاله­‌های سرپوشیده
۱ مهره چوبی راندشمار بازی
۶ توکن چراغ گازی روشن(۴ توکن از شماره­های ۱ تا ۴)
۱ کارت شاهد با یک روی مرئی و یک روی نامرئی


ویژگیهای فیزیکی و گارانتی بازی آقای جک 

ضمانت:ضمانت بازگشت وجه در صورت اصل نبودن و سالم نبودن کالا

ابعاد: 22*28* 7 (طول*عرض*ارتفاع)

وزن: 1200 g


   

دسته بندی بازی مستر جک:

 

 

استنباط و استنتاجی

قتل / رمز و راز

 


 


  مکانیزم های بازی آقای جک نسخه لندن - MR. JACK
Drafting (انتخاب)

این مکانیسم جهت توزیع کارت یا دیگر اجزای بازی به روش انتخاب و انتقال به نفر بعد میباشد .برای این کار معمولا به بازیکنان تعداد کارت مساوی میدهند ، سپس هر بازیکن یک کارت را انتخاب کرده ، برمیدارد، و مابقی کارت ها را به نفر سمت چپ خود منتقل میکند . این کار تا زمان اتمام کارت ها ادامه میدهیم .در بازی ۷ Wonders از این روش استفاده شده است .
یک گونه دیگر این است که تمام کارت ها را در اختیار یک بازیکن قرار میدهیم . بازیکن بعد از انتخاب کارت مابقی کارت ها را به نفر بعدی میدهد . این کار تا زمانی که تمام بازیکنان یک کارت داشته باشند ادامه میابد .بدیهی است که این روش به نفع بازیکن اول عمل میکند که باید با روش هایی روند بازی متعادل شود . برای مثال بازی Citadels از این روش استفاده میکند .
در روشی دیگر کارت ها در معرض دید همه قرار میگیرند سپس بازیکنان به نوبت یکی را انتخاب میکنند.


Grid Movement (جنبش شبکه ای)

وقتی مهره ها و یا بعضی از اجزای بازی بر روی شبکه اصلی یا صفحه اصلی بازی در جهات مختلف حرکت کنند ، حرکت شبکیه ای اتفاق میافتد.شبکه ممکن است مربع باشد (مانند Chess) یا شش ضلعی (مانند Abalone).Variable Player Powers (قدرت های مختلف بازیکنان)

هر بازیکن اقدامات خاصی دارد که فقط آنها را می تواند انجام دهند و یا میتواند آن اقدامات استاندارد را اصلاح نماید.در حقیقت مکانیزمی است که در آن به بازیکنان های مختلف قدرت های متفاوتی داده می شود که این قدرت ها ممکن است بر اساس قبیله یا گروهی باشد که بازیکن در آن ها قرار دارد. این مکانیزم به بازیکنان ها امکان پیروزی با راه های متفاوتی را میدهد.
افتخارات:

2011 Vuoden Peli Adult Game of the Year Nominee
2011 MinD-Spieletipp Nominee
2008 JoTa Best 2-Player Board Game Winner
2008 JoTa Best 2-Player Board Game Nominee
2008 As d'Or - Jeu de l'Année Nominee
2007 Nederlandse Spellenprijs Nominee
2007 International Gamers Awards - General Strategy; Two-players
2007 Golden Geek Best 2-Player Board Game Nominee
2006 Tric Trac Nominee

برندها:
اسپیس برد
دسته بندی:
استراتژیک
تعداد بازیکنان:
2 نفره
مدت زمان بازی:
30 دقیقه
گروه سنی:
9 سال به بالا
درجه پیچیدگی و سختی بازی:
نیمه سبک (2 از 5)
نیاز به زبان انگلیسی:
ندارد
كارت در بازی:
ندارد
صفحه در بازی:
دارد
تاس در بازی:
ندارد
تايل های مقوايی در بازی:
دارد
تايل های چوبی یا ام دی اف در بازي:
دارد
توكن در بازی:
دارد
دفترچه آموزش فارسی:
دارد
مهره و آدمك در بازی:
دارد
مجسمه های مينياتوری در بازی:
ندارد

نوشته ای پیدا نشد

نوشتن نظر