بازی ایرانی استانبول (ISTANBUL)

قیمت دفتری: 303,000 تومان
223,000 تومان
شما ذخیره کنید: 80,000 تومان (26%)
سوال بپرسید
قیمت امتیازی: امتیاز 223000
موجود
+
خرید فوری با یک کلیک
بازی ایرانی استانبول - ISTANBUL

داستان بازی

هیاهو و همهمه سراسر بازار بزرگ استانبول را فرا گرفته است. تاجران و دستیارانشان با عجله در کوچه و پس‌کوچه‌های بازار در تلاش هستند تا بهترین معاملات را انجام داده و از رقبای خود پیشی بگیرند.

در این بازار بزرگ هر نوع جنس و کالایی فروخته میشه، از اجناس قانونی تا اجناس غیرقانونی در قسمت بازار سیاه !

برای خرید و فروش بهترین اجناس، با تاجران بزرگ دیگر به رقابت میپردازید.
اما رقابت در بازار استانبول به این سادگی ها هم نیست. همه چیز باید سازماندهی و هماهنگ شود.

چرخ دستی ها باید از محصولات و کالای مختلف در انبارهای بزرگ پُر شوند.
سپس توسط دستیاران شما سریعا به محل های مختلفی حمل شوند و بهترین فروش را از کالاهای خود داشته باشید و با سرمایه ای که بدست می آورید، یاقوت های زیبای بیشتری بخرید.

کدام تاجر موفق و پیروز خواهد شد ؟
تاجری که بیشترین یاقوت را بدست آورد!

هدف بازی

هدف در بازی استانبول جمع کردن تعداد مشخصی یاقوت است که برای بدست آوردن آنها باید استراتژی های متفاوتی داشته باشید.

هر بازیکن صفحه ی کوچکی در اختیار دارد که نشانگر چرخ دستی او برای خرید اجناس و همچنین قرار دادن یاقوت های بدست آمده بر روی آن است.

مدیریت منابع خود و استراتژی شما برای بدست آوردن سکه و نوع خرج کردن آن سکه ها و در نهایت بدست آوردن یاقوت باعث پیروزی شما در بازی استانبول خواهد بود.
بازی استانبول یکی از بهترین بازیهای خانوادگی و استراتژیک در دنیا است که با مکانیزم های جذاب و گیم پلی فوق العاده روان و مهیج خود، باعث می‌شود ساعت‌ها به بازی کردن آن مشغول شوید و نهایت لذت را تجربه کنید.

توضیحات بازی

شما در بازی استانبول نقش یک تاجر برجسته را بازی کرده و به همراه چهار دستیار خود در شانزده محل مختلف در بازار استانبول به معامله و داد و ستد مشغول می‌شوید.

در هرمحل شما باید عملیات مربوط به همان محل را انجام دهید. برای انجام هرکاری در محل‌های مختلف بازار شما باید یکی از دستیارانتان را در آنجا قرار دهید. از میان مکان‌های مختلف استانبول می‌توان مسجد، آب‌نما، بازار سیاه، کاروان‌سرا، اداره‌ی پُست، انبارهای پوشاک، ادویه و میوه، تعمیرگاه چرخ‌دستی، چای‌خانه، ایستگاه پلیس، قصر حاکم و… را نام برد. هر دور از بازی، شامل ۴ مرحله می‌باشد که معمولاً ۲ مرحله‌ی آن بازی می‌شود (مرحله‌ی “حرکت” و مرحله‌ی “عملیات”) و ۲ مرحله‌ی دیگر (که “ملاقات” یا “برخورد” نامیده می‌شوند)، هنگامی انجام می‌شوند که مهره‌ی تاجر شما با مهره‌های دیگر برخورد یا ملاقات داشته باشد.

در مرحله‌ی عملیاتی، شما می‌توانید کارهایی همچون خرید، فروش، انواع معاملات برای به دست آوردن یاقوت، دستگیر کردنِ اعضای خانواده‌ی رُقبا و معرفی آن‌ها به پلیس، دریافت بسته‌های پستی از اداره‌ی پست، دریافت جایزه‌های ویژه (Bonus)، معامله در بازار سیاه و غیره را انجام دهید. تنوع حرکتی در این بازی بسیار بالا بوده و امکانات مختلفی را در اختیار بازیکنان قرار میدهند.محتویات بازی:

16 عدد place tiles
5 عدد wheelbarrows
15 عدد wheelbarrow extensions
16 عدد mosque tiles
26 عدد bonus cards
10 عدد demand tiles
57 عدد coins
1 عدد starting player marker
5 عدد merchants
25 عدد assistants
5 عدد family members
20 عدد good indicators
4 عدد mail indicatore
1 عدد governer
1 عدد smuggler
2 تاس عدد
32 عدد rubies
5 عدد overview
sticker
7 عدد sticker
1عدد دفترچه راهنمای بازی


ویژگی های محصول:

ضمانت:ضمانت بازگشت وجه در صورت اصل نبودن و سالم نبودن کالا

ابعاد: 31*22*7 (طول*عرض*ارتفاع)

وزن: 1700 g


  

CATEGORIES:

اقتصادی

 


 


  مکانیزم های بازی استانبول (ISTANBUL)


Contracts (قراردادها)

در این مکانیزم بازیکنان از منابع عمومی که در اختیار تمام بازیکنان است و همچنین منابع اختصاصی که فقط در اختیار خودشان است برای بدست آوردن پاداش های بازی استفاده میکنند.


Dice Rolling (تاس ریختن)

مکانیزم تاس ریختن به خاطر تصادفی بودن نتایج میتواند در شرایط مختلف و با کاربرد های مختلفی از یک بازی به کار گرفته شود .اینگونه بازی ها از تاس به عنوان یکی از حرکات اصلی برای مشخص کردن نتیجه کارهایی که بازیکن انجام داده است، بهره می برد. این موضوع باعث به وجود آمدن مقداری عنصر شانس در بازی می شود.تاس همچنین می تواند به عنوان شمارنده استفاده شود. (مثل یک تاس معمولی).

تاس ها میتوانند از لحاظ شکل رنگ و ابعاد منحصر به فرد باشند و شکل های مختلفی را نشان دهند و کاربرد های مختلفی داشته باشند.در بعضی از بازی های جنگی ، تاس همراه با جدول های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد ، به ویژه “جدول نتایج مبارزه” که نتیجه به صورت نسبی یا تفاضلی محاسبه میشود.تاس ریختن می تواند به خودی خود یک بازی باشد مانند Yahtzee یا Craps.Grid Movement (جنبش شبکه ای)

وقتی مهره ها و یا بعضی از اجزای بازی بر روی شبکه اصلی یا صفحه اصلی بازی در جهات مختلف حرکت کنند ، حرکت شبکیه ای اتفاق میافتد.شبکه ممکن است مربع باشد (مانند Chess) یا شش ضلعی (مانند Abalone).
Modular Board(صفحه بازی ماژولار)

بازی روی یک صفحه مدولار اتفاق می افتد که از چند قطعه ، اغلب کاشی یا کارت تشکیل شده است. بر عکس بازی های رومیزی قدیمی که صفحه آن ها تغییری نمی کند، بازی های رومیزی با صفحه ماژولار شامل صفحه از بازی می شوند که امکان جا به جا کردن و چیدن تصادفی آن ها در بازی وجود دارد. معمولا صفحه بازی های ماژولار از کاشی های تشکیل می شود که می توان آن ها را به شکل های مختلفی در کنار هم قرار داد ولی مدل های کارتی یا ترکیبی از صفحه های بازی کوچک نیز ممکن است در دسته ماژولار وجود داشته باشد.این دسته از بازی ها با توجه به تصادفی بودن چینش صفحه، باعث به وجود استراتژی های مختلف در طول بازی و احتمالات مختلف می شود و در نهایت ارزش تکرارپذیری بالایی دارند.در بسیاری از بازی ها ، قرار دادن صفحه یا کاشی ها به صورت تصادفی انجام می شود که منجر به ایجاد فرصت های مختلف برای استراتژی و اکتشاف می شود.برخی از بازی های این گروه دارای چندین صفحه هستند که به طور همزمان استفاده نمی شوند و فضای میز را حفظ می کنند. تخته های بلااستفاده تا زمانی که مورد نیاز نباشند از بازی خارج می شوند.
Network and Route Building (شبکه و مسیر سازی)

مکانیزم شبکه سازی نوع تخصصی از مکانیزم set collection است که در آن مجموعه های جمع آوری شده نشان دهنده روابط بین اجزای هر بازیکن است ، که اغلب به عنوان مسیرهای بین مقصد نشان داده می شوند و باعث میشود بازیکن از مزایای بازی بهره مند شود. 

Pick-up and Deliver (تحویل بگیرید و تحویل بدهید)

این مکانیزم معمولاً بازیکنان را مجبور می کند که یکی از اجزای بازی یا کالای خود را در یک مکان از صفحه بازی برداشته و آن را به مکان دیگری روی صفحه بازی ببرند. قرار دادن اولیه کالاها می تواند از پیش تعیین شده یا تصادفی باشد. تحویل کالا معمولاً به بازیکن پول یا پاداش می دهد تا کارهای بیشتری را انجام دهد. در بیشتر موارد ، یک قانون بازی یا مکانیزم دیگری وجود دارد که تعیین می کند کالا باید به کجا برود.

Empire Builder یک بازی کلاسیک وانت بار و تولید سال 1980 است که امروزه همچنان محبوب است. در این بازی ، بازیکنان راه آهن بین شهرها را می سازند و قطارها را در مسیر حرکت می دهند. بازیکنان قراردادهایی را تعیین می کنند که مشخص می کند شهرهای خاص انواع خاصی از کالاها را طلب می کنند. برای تحقق یک قرارداد ، یک بازیکن باید به شهری که آن کالا در آن موجود است سفر کند ، آن را تحویل گرفته و به شهر مقصد تحویل دهد. وقتی بازیکن قرارداد را به اتمام می رساند ، بازیکن مبلغی را که در قرارداد مشخص شده دریافت می کند.
Race (مسابقه)

در این مکانیزم، اولین بازیکنی است که به انتهای مسیر میرسه برنده بازیه.در بعضی از بازی ها شرط برنده شدن رسیدن به یک امتیاز مشخصه . مثلا در بازی کاتان هرکسی که زودتر به امتیاز 10 برسه برنده بازیه یا در کهربا برنده بازی کسی هست که 15 امتیاز بدست بیاره.


Variable Set-up (تنظیمات متفاوت)

در این مکانیزم  حالت های شروع هر دور بازی تغییر میکند. این تغییر میتواند در اجزای مشترک بازی مثل صحفه بازی یا در تنظیمات شروع بازیکن منابع یا اهداف اتفاق بیفتد.Worker Placement (قرار دادن کارگر)

این مکانیزم به بازیکن ها اجازه می دهد که کارگرهای خود را ( که معمولا به صورت میپل های چوبی یا پلاستیکی هستند ) بر روی نقاط مشخصی از صفحه بازی قرار دهند و کارهایی مانند دریافت منابع یا اکشن یا عملیات خاص را انجام دهند.معمولا بازیکن ها با قرار دادن کارگر خود بر روی این نقاط، جلوی بازیکنان دیگر را برای انجام اکشن بهتر می گیرند. چون در هر دور تعداد محدودی از یک اکشن را می توان انجام داد. افتخارات:

2017 Juego del Año Finalist
2015 Nederlandse Spellenprijs Best Expert Game Nominee
2015 JUG Adult Game of the Year Finalist
2014 Swiss Gamers Award Winner
2014 Meeples' Choice Nominee
2014 Kennerspiel des Jahres Winner
2014 Kennerspiel des Jahres Nominee
2014 Jocul Anului în România Advanced Finalist
2014 International Gamers Award - General Strategy: Multi-player Nominee
2014 Hra roku Nominee
2014 Gouden Ludo Winner
2014 Gouden Ludo Nominee
2014 Golden Geek Board Game of the Year Nominee
2014 Golden Geek Best Strategy Board Game Nominee
2014 Golden Geek Best Family Board Game Nominee
2014 Board Game Quest Awards Best Strategy/Euro Game Nominee

برندها:
gs game
دسته بندی:
استراتژیک
تعداد بازیکنان:
2 تا 5 نفره
مدت زمان بازی:
45 الی 60 دقیقه
گروه سنی:
10 سال به بالا
درجه پیچیدگی و سختی بازی:
متوسط (3 از 5)
نیاز به زبان انگلیسی:
ندارد
كارت در بازی:
دارد
صفحه در بازی:
دارد
تاس در بازی:
دارد
تايل های مقوايی در بازی:
دارد
تايل های چوبی یا ام دی اف در بازي:
دارد
توكن در بازی:
دارد
مهره و آدمك در بازی:
دارد
مجسمه های مينياتوری در بازی:
ندارد