بازی ایرانی اعماق - Abyss

 

 

 

 

قیمت دفتری: 410,000 تومان
385,000 تومان
شما ذخیره کنید: 25,000 تومان (6%)
سوال بپرسید
قیمت امتیازی: امتیاز 385000
FGST01
موجود
+
خرید فوری با یک کلیک
بازی ایرانی اعماق - Abyss 

دنیای اعماق اقیانوس‌ها بار دیگر بی‌پادشاه شده است. اکنون زمان آن رسیده که به تاج و تخت پادشاهی و مقام و قدرتی که برای‌تان به ارمغان می‌آورد، دست پیدا کنید. در نتیجه، باید از تمام مهارت و زیرکی خود برای کسب یا خرید رأی افراد انجمن استفاده کنید. برای این کار باید بانفوذترین افراد را جذب کرده، و از توانایی آن‌ها سوداستفاده کنید تا استراتژیک‌ترین مناطق را در اعماق اقیانوس، تحت کنترل خود در آورید. در نهایت، باید خود را به عنوان پادشاه اقیانوس‌ها و تنها کسی که به مردم آن‌جا فرمان می‌دهد، معرفی کنید.

بازی فکری Abyss، بازی پیشرفت، همکاری و گردآوری افراد به دور خود است، که در آن بازیکنان سعی دارند مناطق استراتژیکی از دنیای زیر آب را تحت کنترل خود در آورند. برای دستیابی به این امر، بازیکنان باید در سه سطح مختلف پیشرفت کنند. ابتدا، باید متحدانی برای خود دست و پا کنند، تا در سطح بالاتر به کمک آن‌ها بتوانند افراد بانفوذ انجمن را به استخدام خود در آورند، و در نهایت به کمک آن‌ها بتوانند به نقاط استراتژیک اعماق اقیانوس‌ها دسترسی پیدا کنند. در بازی رومیزی «ابیس»، بازیکنان امکان دستیابی به افراد انجمن و قدرت ویژه‌ی آن‌ها را با کشیدن کارت از مجموعه کارت‌های طبقه‌بندی‌شده‌ی بازی به دست می‌آورند. دارنده‌ی کارت، صاحب قدرت مربوط به آن کارت خواهد بود. اما، هرگاه از آن کارت برای تصاحب یکی از مناطق استفاده شود، قدرت آن از بین می‌رود. در نتیجه، بازیکنان باید دستیابی به مناطق مختلف را طوری برنامه‌ریزی کنند، تا با استفاده از امکاناتی که در اختیار دارند، در انتهای بازی مهم‌ترین مناطق را تحت کنترل خود داشته باشند.
بوردگیم Abyss از بازی‌های سبک استراتژیک (Strategic) است. از جمله مکانیزم‌های این Board Game می‌توان به Auction/Bidding، Card Drafting، و Hand Management اشاره کرد.


محتویات بازی:
1 صفحه بازی
50 مروارید
106 کارت
21 تایل
دفترچه راهنما
31 توکن

 


ویژگی های محصول:

ضمانت : ضمانت بازگشت وجه در صورت اصل نبودن و سالم نبودن کالا

ابعاد: 28*28*8 (طول*عرض*ارتفاع)

وزن:2400 g

 

CATEGORIES:

بازی کارتی

فانتزی

اسطوره شناسی

داستان علمی

 

 

مکانیزم های بازی اعماق - Abyss
Auction/Bidding (مزایده)

این مکانیزم شما را ملزم می کند تا پیشنهادی را معمولاً به صورت پول برای کالاهای مشخص در حراجی کالاها ارائه دهید تا موقعیت خود را در بازی ارتقا دهید. این کالاها به بازیکنان امکان اقدامات بعدی یا بهبود موقعیت خود را می دهند.دراین مکانیزم بازیکنان باید برای خرید آیتم ها یا کالاهایی در شرایط خاصی رقابت کنند و با استفاده از آن ها موقعیت یا ثروت خود را افزایش دهند. حراج شامل قرار دادن پیشنهادات بر روی یک کالای مشخص است تا زمانی که بهترین پیشنهاد دهنده برنده شود، و در این حالت  به برنده اجازه می دهد تا کالای مورد مناقصه را کنترل کند. معمولاً یک قانون بازی وجود دارد که به شما کمک می کند در صورتی که هیچ بازیکنی به قیمت فعلی آن کالا علاقه ای نداشته باشد ، قیمت مورد مناقصه کاهش پیدا میکند یا به صورت مجانی در اختیار برنده قرار میگیرد.اگر موارد بیشتری برای پیشنهاد وجود داشته باشد ، حراج دیگری برای آن موارد برگزار می شود. این روند تکرار می شود تا زمانی که شرط بازی برآورده شود یا موارد حراج بازی به پایان برسد.
Card Drafting (کشیدن کارت)

بازی هایی هستند که در آن بازیکنان به نوبت کارت یا کارت هایی را از یک زیر مجموعه محدود (مثلا یک دسته کارت مشخص یا از دست بازیکنان دیگر) انتخاب میکنند. این مکانیزم برای به دست آوردن یک قدرت ویژه  یا مزیت (فوری یا بلند مدت) یا جمع آوری کارت هایی که در آینده برای تحقق اهداف درون بازی استفاده می کنند، مفید است . اصطلاح “Card Drafting” می تواند در مورد بازی هایی  که بازیکنان به جای کارت ، کاشی یا اشیاء مشابه دیگر را بر می دارند هم شامل شود. پس مفهوم کارت فقط به کارت بازی نیست.اصطلاح کارت در اینجا مجموعه ای از اشیاء بازی را نشان می دهد که حاوی اطلاعات مربوط به آنها برای گیم پلی بازی است.

نکته: بازی هایی که کارت ها به سادگی از روی دسته کارت ها برداشته می شوند ، بازی های Card Drafting نیستند همچنین این مکانیزم با Card Drawing که در بازی های سنتی وجود دارد، فرق می کند. در Card Drawing بازیکنان از دسته ای از کارت ها به صورت کاملا شانسی یکی را انتخاب کرده و حقی در انتخاب یا پس زدن کارت مورد نظر ندارند.کارت برداشتن به این معنی است که بازیکنان حق انتخاب دارند و امکان تهیه کارت برای بازیکنان دیگر هم وجود دارد و ممکن است کارتی را که شما می خواهید را بازیکنان دیگر بردارند.Hand Management (مدیریت دست)

در بعضی از بازی هایی کارتی به بازیکنان به خاطر مدیریت درست دستشان و استفاده درست و به موقع از آنها جوایزی در گیم پلی بازی تعلق میگیرد. توالی / گروه بندی و جمع آوری درست کارتها بستگی به موقعیت صفحه، کارت های نگه داشته شده و کارت های بازی شده توسط حریفان، ممکن است متفاوت باشد. مدیریت دست شما به معنای به دست آوردن بیشترین ارزش کارت های موجود در شرایط مشخص و با توجه به استراتژی شما و حریفانتان است. کارت ها معمولاً چندین استفاده را در بازی دارند.
Set Collection (جمع آوری یک دسته)

هدف اصلی مکانیزم مجموعه چینی، تشویق یک بازیکن برای جمع آوری مجموعه ای از یک چیز است. یکی از ساده ترین مکانیزم های بازی که در آن بازیکنان باید دسته ای از کارت های مشابه، توکن های مشابه یا مثل این ها را جمع کرده تا امتیاز یا قدرت ویژه ای در بازی کسب کنند.به عنوان مثال ، بازیکنان انواع مختلفی از لوبیا را در Bohnanza (یا همان بازی جالیز خودمان) جمع آوری و برداشت می کنند. نمونه دیگری از این نوع مکانیزم در بازی مدیچی دیده میشود.
Push Your Luck (استفاده از شانس)

در این مکانیزم بازیکنان باید بین پاداشهای موجود قابل برداشت یا بدست آوردن پاداش های بیشتر و به خطرانداختن پاداش های قبلی ریسک کنند، در حقیقت یا سود بیشتر یا ضرر.مکانیزمی که در آن شما یک کار را به صورت متوالی و همراه با ریسک برای به دست آوردن یک مزیت نسبت به بازیکنان دیگر یا گرفتن امتیاز انجام می دهید.
Memory (حافظه)

اطلاعات پنهان و قابل پیگیری که ردیابی آنها به بازیکنان مزیت می بخشد.بازی هایی که حافظه و به یاد آوردن اتفاقاتی که در طول بازی افتاده است را برای رسیدن به هدف نیاز دارد ،در حقیقت در این مکانیزم اگر حافظه بهتری نسبت به رقیبان داشته باشید موفق تر هستید.


 

افتخارات:

2015 Origins Awards Best Board Game Nominee
2015 Graf Ludo Best Family Game Graphics Winner
2015 As d'Or - Jeu de l'Année Nominee
2014 Tric Trac Nominee
2014 Golden Geek Best Card Game Nominee
2014 Golden Geek Best Board Game Artwork & Presentation Winner
2014 Golden Geek Best Board Game Artwork & Presentation Nominee
2014 Board Game Quest Awards Best Production Values Winner
2014 Board Game Quest Awards Best Production Values Nominee

 

 

 

ویدیو محتویات بازی اعماق - Abyss : کلیک کنید

 

برندها:
گیم باکس
دسته بندی:
استراتژیک
تعداد بازیکنان:
2 تا 4 نفره
مدت زمان بازی:
30 الی 60 دقیقه
گروه سنی:
14 سال به بالا
درجه پیچیدگی و سختی بازی:
متوسط (3 از 5)
نیاز به زبان انگلیسی:
ندارد
كارت در بازی:
دارد
صفحه در بازی:
دارد
تاس در بازی:
ندارد
تايل های مقوايی در بازی:
دارد
تايل های چوبی یا ام دی اف در بازي:
ندارد
توكن در بازی:
دارد
مهره و آدمك در بازی:
ندارد
مجسمه های مينياتوری در بازی:
ندارد

نوشته ای پیدا نشد

نوشتن نظر