بازی ایرانی تاکنوکو - Takenoko

  

 

 

قیمت دفتری: 475,000 تومان
425,000 تومان
شما ذخیره کنید: 50,000 تومان (11%)
سوال بپرسید
قیمت امتیازی: امتیاز 425000
موجود
+
خرید فوری با یک کلیک
بازی ایرانی تاکنوکو - Takenoko

این بازی با کیفیت بالا توسط گروه مستفیل تولید و تحت لایسنس از بازی خارجی Takenoko عرضه گردیده است.

 برای پاندای شکمو بامبو بکارید.

یک بازی خانوادگی جذاب

در زمان های خیلی دور در دربار امپراتوری ژاپن...پس از یک سری مجادلات طولانی، سرانجام روابط سیاسی بین دو کشور چین و ژاپن بهبود یافت. به منظور شادباش این همبستگی،امپراتوری چین حیوانی مقدس که پاندایی غو ل پیکر بود را به نشانه ی صلح به همتای ژاپنی خود اهداء کرد. امپراتور ژاپن با در اختیار گذاردن باغ های بامبوی خود مأموریت سخت مراقبت از این پاندا را به اعضای دربار خود بازیکنان بازی سپرد.

بازیکنان در این بازی بایستی با کمک باغبان مخصوص امپراتور زمین ها را زیر کشت ببرند و آبیاری کنند و همین طور یکی از سه گونه بامبو سبز، زرد و صورتی را در آن ها پرورش دهند.در این بازی، شما باید با اشتهای بسیار زیاد این حیوان مقدس برای خوردن بامبوهای تروتازه و آبدار دست و پنجه نرم کنید. بازیکنی که بیشترین مقدار بامبو را پرورش بدهد و زمین هایش را همزمان با غذا دادن به پاندا مدیریت کند، برنده بازی خواهد بود.

بردگیم تاکنوکو، از یکی از بازی‌های رومیزی سبک خانوادگی (Family) است. به دلیل اینکه بازی روش‌های مختلفی برای کسب امتیاز در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد، شما نیاز به یک استراتژی واحد ندارید. رنگ‌های شاد و بامبوهای مختلفی که در بازی وجود دارند، بازی Takenoko را به یک سرگرمی زیبا و جذاب تبدیل کرده‌اند.

یکی از بهترین بازی های خانوادگی و به اصطلاح Gateway انتظار شما را می کشد. از همان لحظات اول برخورد با این بازی، عاشق آن خواهید شد. بامبوهای پلاستیکی زیبا در کنار دو فیگور پاندا و باغبان می تواند یک سرگرمی ناب را برای شما به وجود آورد.

 

تاکنوکو اجزا و عناصر به شدت جذابی داره. وقتی بازی رو شروع می‌کنید و کم کم ادامه می‌دید کلی کاشی زمین، بامبو، باغبون، پاندا و علامت‌های جذاب می‌بینید.
حتی خیلی وقت‌ها بعد اینکه بازی تموم شد دوست ندارید زمین بازی و چیزایی که ساختید رو خراب کنید.

 

سوالات متداول در مورد بازی تاکنوکو


بردگیم تاکنوکو کلا چند دقیقه طول می‌کشه؟

به تعداد و سرعت بازیکنا بستگی داره. مثلا تو یه بازی دونفره که هر دو بازیکن قواعد بازی رو کامل بلدن نهایتا 25 دقیقه طول می‌کشه. برای بازی 4 نفره هم نهایتا 40 دقیقه و فوق فوقش 1 ساعت هر بازی زمان می‌بره. ممکنه یه نفر شانسش خوب باشه و خیلی زودتر هم بازی رو تموم کنه.

آیا می‌شه این بردگیم رو تیمی هم بازی کرد؟

تو قانون این بازی چیزی در موردش نوشته نشده. اما شیوه بازی جوریه که شما حتی ناخواسته به یه نفر کمک می‌کنید یا آخر بازی اتفاقایی می‌افته که ناخودآگاه با هم تعامل پیدا می‌کنید.

40 دقیقه برای یه بازی خسته‌کننده نیست؟

این بازی جوری طراحی شده که رفته رفته جذاب‌تر می‌شه. چون باغ بزرگتر می‌شه. کارتای جدید رو می‌شن. رقیب‌هاتون کارای جالبی می‌کنن که کلی جریان بازی رو عوض می‌کنه و باید بهتون بگیم که اصلا و به هیچ وجه خسته‌کننده نیست.

کیفیت طراحی تاکنوکو نسبت به نمونه خارجیش چطوره؟

شک نکنید که یه بردگیم اورجینال ایرانی تحویل می‌گیرید. همه چیز با کیفیت استاندارد طراحی شده و تمام اون چیزی که شما با بازی خارجی تجربه می‌کنید رو با این بردگیم هم خواهید داشت. شاید حتی بیشتر.محتویات بازی:
28 عدد کاشی زمین
28 قطعه بامبو سبز
26 قطعه بامبو زرد
24 قطعه بامبو صورتی
20 کانال آبرسانی
9 توکن بهبود دهنده
46 کارت مأموریت
4 صفحه شخصی
8 مهره عملیات
1 تاس آب و هوا
1 پاندا
1 باغبان
دفترچه بازی

 


ویژگی های محصول:

ضمانت:ضمانت بازگشت وجه در صورت اصل نبودن و سالم نبودن کالا

ابعاد: 30*30*8 (طول*عرض*ارتفاع)

وزن:1650 g


  مکانیزم های بازی TakenokoAction Points (حرکت بر اساس امتیاز)

هر بازیکن در نوبت خود اجازه انجام چندین عملکرد را دریافت میکند که ممکن است آنها را در اقدامات گوناگونی استفاده نماید.در این دسته از بازی ها، امتیاز مشخصی به هر بازیکن در هر راند اعطا می شود. این امتیازات می تواند برای انجام کارهای خاصی خرج شود و تا زمانی که امتیازی وجود دارد، امکان انجام کار های مختلف به بازیکن داده می شود. در این روش، آزادی بسیار زیادی به بازیکن برای انجام کار ها داده می شود ولی محدودیتی در تعداد آن ها وجود دارد.Dice Rolling (تاس ریختن)

مکانیزم تاس ریختن به خاطر تصادفی بودن نتایج میتواند در شرایط مختلف و با کاربرد های مختلفی از یک بازی به کار گرفته شود .اینگونه بازی ها از تاس به عنوان یکی از حرکات اصلی برای مشخص کردن نتیجه کارهایی که بازیکن انجام داده است، بهره می برد. این موضوع باعث به وجود آمدن مقداری عنصر شانس در بازی می شود.تاس همچنین می تواند به عنوان شمارنده استفاده شود. (مثل یک تاس معمولی).

تاس ها میتوانند از لحاظ شکل رنگ و ابعاد منحصر به فرد باشند و شکل های مختلفی را نشان دهند و کاربرد های مختلفی داشته باشند.در بعضی از بازی های جنگی ، تاس همراه با جدول های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد ، به ویژه “جدول نتایج مبارزه” که نتیجه به صورت نسبی یا تفاضلی محاسبه میشود.تاس ریختن می تواند به خودی خود یک بازی باشد مانند Yahtzee یا Craps.Grid Movement (جنبش شبکه ای)

وقتی مهره ها و یا بعضی از اجزای بازی بر روی شبکه اصلی یا صفحه اصلی بازی در جهات مختلف حرکت کنند ، حرکت شبکیه ای اتفاق میافتد.شبکه ممکن است مربع باشد (مانند Chess) یا شش ضلعی (مانند Abalone).
Tile Placement (کاشی گذاری)

در این مکانیزم شما با قرار دادن کاشی یا تایل های مربوط به بازی در نقاط مشخص ، امتیاز بدست میاورید و حتی ممکن است باعث حرکت شما و پیشرفت شما در روند گیم پلی بازی میشود.اغلب این کاشی گذاری ها در مجاورت و در کنار هم صورت میگیرد و معمولا مربوط به یک دسته یا یک مجموعه مربوط به هم میباشد و شامل خصوصیاتی مثل رنگ ، اندازه خوشه و غیره میباشد،در این دسته از بازی ها ممکن است که کاشی ها به عنوان منبع یا محل ساخت و ساز استفاده شوند.
Set Collection (جمع آوری یک دسته)

هدف اصلی مکانیزم مجموعه چینی، تشویق یک بازیکن برای جمع آوری مجموعه ای از یک چیز است. یکی از ساده ترین مکانیزم های بازی که در آن بازیکنان باید دسته ای از کارت های مشابه، توکن های مشابه یا مثل این ها را جمع کرده تا امتیاز یا قدرت ویژه ای در بازی کسب کنند.به عنوان مثال ، بازیکنان انواع مختلفی از لوبیا را در Bohnanza (یا همان بازی جالیز خودمان) جمع آوری و برداشت می کنند. نمونه دیگری از این نوع مکانیزم در بازی مدیچی دیده میشود.
End Game Bonuses (پاداش پایان بازی)

بازیکنان در پایان بازی جایزه و امتیازات پیروزی و همچنین امتیازات ویژه ای را کسب می کنند. 

Hexagon Grid (شبکه شش ضلعی)

در این مکانیزم قطعات شش ضلعی بر روی برد اصلی بازی و یا بر روی میز بازی با هم ترکیب میشوند معمولا این قطعات به منظور در مجاورت هم قرار گرفتن یا به منظور پیشرفت حرکت استفاده میشوند.


Pattern Building (درست کردن الگو)

مکانیزمی است که بازیکنان برای بدست آوردن نتایج خاص یا متغیر بازی و بدست آوردن شرایطی ویژه ، اجزای بازی را در الگوهای خاص قرار می دهند.در حقیقت بازی هایی که در آن بازیکنان باید محتویات بازی را به شکل مشخصی در کنار هم قرار داده تا به امتیاز یا فواید دیگری در بازی دست پیدا کنند.
Network and Route Building (شبکه و مسیر سازی)

مکانیزم شبکه سازی نوع تخصصی از مکانیزم set collection است که در آن مجموعه های جمع آوری شده نشان دهنده روابط بین اجزای هر بازیکن است ، که اغلب به عنوان مسیرهای بین مقصد نشان داده می شوند و باعث میشود بازیکن از مزایای بازی بهره مند شود.
Modular Board (صفحه بازی ماژولار)

بازی روی یک صفحه مدولار اتفاق می افتد که از چند قطعه ، اغلب کاشی یا کارت تشکیل شده است. بر عکس بازی های رومیزی قدیمی که صفحه آن ها تغییری نمی کند، بازی های رومیزی با صفحه ماژولار شامل صفحه از بازی می شوند که امکان جا به جا کردن و چیدن تصادفی آن ها در بازی وجود دارد. معمولا صفحه بازی های ماژولار از کاشی های تشکیل می شود که می توان آن ها را به شکل های مختلفی در کنار هم قرار داد ولی مدل های کارتی یا ترکیبی از صفحه های بازی کوچک نیز ممکن است در دسته ماژولار وجود داشته باشد.این دسته از بازی ها با توجه به تصادفی بودن چینش صفحه، باعث به وجود استراتژی های مختلف در طول بازی و احتمالات مختلف می شود و در نهایت ارزش تکرارپذیری بالایی دارند.در بسیاری از بازی ها ، قرار دادن صفحه یا کاشی ها به صورت تصادفی انجام می شود که منجر به ایجاد فرصت های مختلف برای استراتژی و اکتشاف می شود.برخی از بازی های این گروه دارای چندین صفحه هستند که به طور همزمان استفاده نمی شوند و فضای میز را حفظ می کنند. تخته های بلااستفاده تا زمانی که مورد نیاز نباشند از بازی خارج می شوند.


 

افتخارات:

2016 Årets Spill Best Family Game Winner
2016 Årets Spill Best Family Game Nominee
2015 Vuoden Peli Family Game of the Year Nominee
2015 Guldbrikken Best Family Game Nominee
2015 Gra Roku Game of the Year Nominee
2013 Ludoteca Ideale Official Selection Winner
2013 Games Magazine Best New Family Game Winner
2012 Tric Trac Nominee
2012 Spiel der Spiele Hit für Familien Recommended
2012 Nederlandse Spellenprijs Nominee
2012 Lys Grand Public Winner
2012 Le Lys Grand Public Finalist
2012 JoTa Best Family Board Game Nominee
2012 Hra roku Nominee
2012 Golden Geek Best Family Board Game Nominee
2012 Golden Geek Best Children's Board Game Nominee
2012 Golden Geek Best Board Game Artwork/Presentation Winner
2012 Golden Geek Best Board Game Artwork/Presentation Nominee
2012 As d'Or - Jeu de l'Année Winner
2012 As d'Or - Jeu de l'Année Nominee
2011/2012 Boardgames Australia Awards Best International Game Nominee

 

راهنمای فارسی بازی Takenoko

برندها:
مستفیل
دسته بندی:
خانوادگی
تعداد بازیکنان:
2 تا 4 نفره
مدت زمان بازی:
80 دقیقه
گروه سنی:
8 سال به بالا
درجه پیچیدگی و سختی بازی:
نیمه سبک (2 از 5)
نیاز به زبان انگلیسی:
ندارد
كارت در بازی:
دارد
صفحه در بازی:
ندارد
تاس در بازی:
دارد
تايل های مقوايی در بازی:
دارد
تايل های چوبی یا ام دی اف در بازي:
ندارد
توكن در بازی:
دارد
مهره و آدمك در بازی:
دارد
مجسمه های مينياتوری در بازی:
دارد

نوشته ای پیدا نشد

نوشتن نظر

محصولات هم قیمت!

450,000 تومان 442,000 تومان
495,000 تومان 429,000 تومان
410,000 تومان