بازی کارکاسونه نسخه آسیا ادیشن- Carcassonne

 

قیمت دفتری: 750,000 تومان
650,000 تومان
شما ذخیره کنید: 100,000 تومان (13%)
سوال بپرسید
قیمت امتیازی: امتیاز 650000
FG-KH-CARRA-AS
موجود
+
خرید فوری با یک کلیک
بازی کارکاسونه - Caecassonne

این بازی یکی از بهترین بازی های خانوادگی دنیاست که به همراه اکسپنشن راهب و رودخانه عرضه شده است.

این بازی نسخه ایرانی بازی محبوب Carcassonne با بیش از 10 میلیون نسخه فروش جهانیه.

تفکر راهبردی، آینده‌نگری و برنامه‌ریزی. این‌ها عناصری هستند که باید برای پیروزی در بردگیم «کارکاسونه» به آن توجه داشته باشید.

در «کارکاسونه» جدال بر سر ایجاد قلمرو‌های مختلف و گسترش آن‌هاست. این بازی پر است از جاده‌ها، کلیسا‌ها و قلعه‌هایی که شما باید آن را تصاحب کنید.

تلفیق کاشی‌گذاری و راهبرد

کارکاسونه (Carcassonne) یک بردگیم معروف در سبک کاشی‌گذاری است. در این بازی، شما کاشی‌های مختلفی را که هرکدام قطعه‌ای از یک سرزمین پادشاهی است، به‌صورت تصادفی برمی‌دارید و در کنار هم وسط زمین بازی قرار می‌دهید. کاشی‌هایی که برداشته می‌شوند، شامل تکه‌ای از یک شهر، جاده، کلیسا، زمین کشاورزی یا ترکیبی از آن‌ها هستند که باید بر اساس ضابطه‌های بازی به هم متصل شوند.

تا اینجا بازی فقط حالت خانه‌سازی دارد، ولی شما تعدادی آدمک با نام «میپل» هم دارید. وقتی یک کاشی را در محل خودش قرار دادید، میپل را روی کاشی قرار می‌دهید. اگر آدمک روی بخش داخل شهر قرار بگیرد، نقش یک شوالیه را برای تصاحب امتیاز آن شهر بازی می‌کند، اگر روی قسمت جاده قرار بگیرد، در نقش یک راهب است، اگر روی کلیسا باشد، در نقش یک کشیش و اگر در زمین‌های کشاورزی باشد، به‌عنوان کشاورز به شما در کسب امتیازات مختلف کمک می‌کند. اما باید توجه داشته باشید که تعداد آن‌ها محدود و محل انجام کار، بسیار متنوع و زیاد است. پس باید مدیریت خیلی خوبی روی آن‌ها داشته باشید تا بیشترین امتیاز از آن شما باشد.

در طول بازی کارکاسونه بازیکنان رقابتی تنگاتنگ در به‌دست آوردن کامل یک شهر، جاده و دیگر مکان‌های بازی دارند. یک شهر زمانی تکمیل‌شده به حساب می‌آید که دیوار‌های آن به‌طور کامل کشیده شده باشند و هیچ جای خالی در آن دیده نشود. آن‌گاه بازیکنی که بیشترین شوالیه را در آنجا دارد، صاحب همه امتیازات آن شهر است. پس باید قبل از اینکه رقیبانتان شما را از شهری که در حال ساختش هستید بیرون کنند، به فکر چاره باشید. این قوانین کارکاسونه را به یک بازی راهبردی و فکری مهیج تبدیل می‌کند که شانس در آن نقش کمی دارد.

معروف و محبوب در دنیا

کارکاسونه با فروش بیش از ۱۰ میلیون نسخه در جهان، جزو پرفروش‌ترین بازی‌های دنیا به حساب می‌آید. ساخت بازی مثل بسیاری از بازی‌های درجه یک دنیا مدیون نبوغ یک طراح بازی آلمانی است. یک انتشارات آلمانی بازی را برای اولین‌بار در سال ۲۰۰۰ منتشر کرد و بعد از آن انتشارات معروف Z man games بازی را به انگلیسی برگرداند و در یک چشم برهم‌زدن بازی شهرت جهانی پیدا کرد.

بازی کارکاسونه جوایز فراوانی ازجمله جایزه معروف Spiel des Jahres سال ۲۰۰۱ را دریافت کرده است. کارکاسونه در دسته‌بندی بردگیم‌ها یک بازی خانوادگی به حساب می‌آید و در سایت معتبر بردگیم‌گیک رتبه ۱۲ را در این دسته‌بندی کسب کرده است و به همراه بازی کتان (که پیش‌تر در همین صفحه آن را معرفی کردیم) بیشترین رأی کاربران به یک بردگیم را از آن خود کرده‌اند.

این بردگیم اسمش را از یک شهر قدیمی در زمان قرون وسطا در جنوب فرانسه گرفته است. چندسال قبل یک نسخه ایرانی از این بازی به نام «کادوس» هم منتشر شد که حالا دیگر در بازار نیست و ناشران ایرانی بازی را با همان نام کارکاسونه بازنشر کرده‌اند. این بازی برای تعداد ۲ تا ۵ بازیکن طراحی شده است، اما با وجود اکسپنشن‌هایی که در نسخه اصلی هست، تعداد بازیکنان می‌تواند تا ۸ نفر ارتقا پیدا کند. برای بازی کارکاسونه تعداد زیادی اکسپنشن یا «توسعه» ساخته شده است که داستان‌های جانبی و امکانات متفاوتی به بازی اضافه می‌کنند. اگر خواستید نسخه ایرانی این بازی را بخرید، به جعبه بازی دقت کنید و بگردید که آیا این بسته‌های «توسعه» در بازی هستند یا نه.محتویات بازی:
72 کاشی زمین
40 آدمک
1 صفحه امتیاز
1 دفترچه راهنما
12 کاشی رودخانه
5 مهره ر راهب

 

 
ویژگی های محصول:

ضمانت اصالت و سلامت کالا:ضمانت بازگشت وجه در صورت اصل نبودن و سالم نبودن کالا

ابعاد:19*27*7 (طول*عرض*ارتفاع)

وزن:1200 g

 

CATEGORIES:

شهر سازی

قرون وسطایی

قلمرو سازی

 

 


  مکانیزم های کارکاسونه - CarcassonneArea Majority / Influence (اکثریت منطقه / نفوذ)

در این مکانیزم بازیکنان مناطقی را به اشغال خود در می آورند و بر اساس حضورشان در این مناطق مزایایی کسب میکنند.این مناطق حتی میتواند به صورت مشترک باشد و بازیکنان بر اساس سهم خود امتیاز یا مزایا و یا درآمدهایی را دریافت میکنند.Map Addition (افزودن نقشه)

در این نوع مکانیزم با پیشرفت بازی و گذاشتن تایلهای بازی نقشه بازی و مسیرهای بازی با مرور بزرگتر و کاملتر میشود.
Tile Placement (کاشی گذاری)

در این مکانیزم شما با قرار دادن کاشی یا تایل های مربوط به بازی در نقاط مشخص ، امتیاز بدست میاورید و حتی ممکن است باعث حرکت شما و پیشرفت شما در روند گیم پلی بازی میشود.اغلب این کاشی گذاری ها در مجاورت و در کنار هم صورت میگیرد و معمولا مربوط به یک دسته یا یک مجموعه مربوط به هم میباشد و شامل خصوصیاتی مثل رنگ ، اندازه خوشه و غیره میباشد،در این دسته از بازی ها ممکن است که کاشی ها به عنوان منبع یا محل ساخت و ساز استفاده شوند.
افتخارات:

2012 Ludo Award Best Board Game Editor's Choice Winner
2011 Jocul Anului în România Best Game in Romanian Finalist
2004 Vuoden Peli Family Game of the Year Winner
2004 Vuoden Peli Family Game of the Year Nominee
2004 Hra roku Nominee
2002 Årets Spel Best Family Game Winner
2001 Spiel des Jahres Winner
2001 Spiel des Jahres Nominee
2001 Spiel der Spiele Hit mit Freunden Recommended
2001 Nederlandse Spellenprijs Nominee
2001 International Gamers Awards - General Strategy; Multi-player Nominee
2001 Deutscher Spiele Preis Best Family/Adult Game Winner
2000 Meeples' Choice Award


 

 

دسته بندی:
خانوادگی
تعداد بازیکنان:
2 تا 5 نفره
مدت زمان بازی:
30 الی 60 دقیقه
گروه سنی:
8 سال به بالا
درجه پیچیدگی و سختی بازی:
متوسط (3 از 5)
نیاز به زبان انگلیسی:
دارد
كارت در بازی:
ندارد
صفحه در بازی:
دارد
تاس در بازی:
ندارد
تايل های مقوايی در بازی:
دارد
تايل های چوبی یا ام دی اف در بازي:
ندارد
توكن در بازی:
دارد
مهره و آدمك در بازی:
دارد
مجسمه های مينياتوری در بازی:
ندارد